Dula

IVONA REMUNDOVÁ

27. 11. 2019: Předporodní příprava s dulou 

Jak se (ne)připravovat na porod? Jak sestavit porodní přání? Kam se k porodu vydat? Kdo by měl u vašeho porodu asistovat? Chcete se ho účastnit oba i s partnerem? Jak byste rády pracovaly s případnými porodními bolestmi? V jaké poloze byste chtěla moct rodit? Chcete mít miminko po porodu u sebe? Jakou podporu byste si pro sebe přála v šestinedělí?

Drahé nastávající maminky,

vítám vás na svých stránkách. Jsem matka tří dětí a dula, to znamená, že pomáhám ženám během těhotenství, porodu i po narození miminka prožít tento čas co možná nejspokojeněji a podle svých představ.

 

 

Často přemýšlím nad tím, kolik žen je na tom dnes tak, jak jsem se cítila před narozením svého prvního miminka já. Věděla jsem jen, že to musím zvládnout, že už není cesty zpět. Vyslechla milion vyžádaných i nevyžádaných rad a zážitků jiných žen. Ale cítila jsem, že potřebuju najít svůj způsob, svoji cestu, jak přivedu své dítě na svět, a co potřebuju k tomu, abych to všechno dobře zvládla a krásně prožila.

Měla jsem velké štěstí a potkala správné ženy ve správný čas, postupně rozpouštěla své strachy a obavy, utvrzovala se v tom, co je pro mě během porodu důležité a co si můžu dovolit neřešit. Podařilo se mi zažít tři krásné porody na vlastní kůži a několik dalších v roli podpůrkyně rodící ženy.

Někdy žasnu nad tím, proč my ženy na začátku 21. století musíme diskutovat o tak základní věcech, jako jak a s kým chceme rodit, či zda nám bude umožněno zůstat se svým dítětem poté, co se nám narodí. Naštěstí ale přibývá lidí, kteří rozumí tomu, jak důležité je, jak naše děti přicházejí na svět.

 

Kdo by měl u vašeho porodu asistovat? Chcete se ho účastnit oba i s partnerem? Jak byste ráda pracovala s případnými porodními bolestmi? V jaké poloze byste chtěla rodit? Chcete mít miminko po porodu u sebe? Jakou podporu byste si pro sebe přála v šestinedělí?

Neexistují špatné a správné odpovědi, každá z vás má své představy a svou vlastní cestu.

 

služby zahrnují individuální nebo skupinovou přípravu k porodu, podporu v těhotenství, pomoc při sestavování porodního přání, pomoc při výběru porodnice, doprovod u porodu a návštěvy v šestinedělí. Ráda vám poradím také s kojením, péčí o vás i miminko, manipulací s děťátkem, koupáním nebo nošením v šátku.  

 

Moje nabídka


Individuální konzultace
(1 hodina)

500 Kč

Předporodní příprava s dulou
(celodenní program)

2 500 Kč

cena platí pro dvě osoby (rodiče dítěte)

Porodní balíček
(doprovod k porodu)

7 260 Kč

Zahrnuje 2 hodinové konzultace, pomoc se sestavením porodního přání, pohotovost 10 dní před termínem porodu, doprovod k porodu a poporodní návštěvu

 Máte-li zájem, ozvěte se :-)